elektropojazd.pl http://elektropojazd.pl Wynajem aut i samochodów Sun, 18 Sep 2016 14:23:43 +0000 pl-PL hourly 1 109227864 Profesjonalny serwis samochodowy w Krakowie http://elektropojazd.pl/profesjonalny-serwis-samochodowy-krakowie/ Wed, 30 Mar 2016 06:39:20 +0000 http://elektropojazd.pl/?p=30 Kiedy coś nam dolega  zazwyczaj udajemy się do lekarza. Ale nie pierwszego lepszego lecz naszego ulubionego i sprawdzonego. Dlaczego? Ponieważ wiemy, że jest dobry i bez problemu odnajdzie przyczynę naszych...

Artykuł Profesjonalny serwis samochodowy w Krakowie pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
Kiedy coś nam dolega  zazwyczaj udajemy się do lekarza. Ale nie pierwszego lepszego lecz naszego ulubionego i sprawdzonego. Dlaczego? Ponieważ wiemy, że jest dobry i bez problemu odnajdzie przyczynę naszych dolegliwości i zaproponuje sposób ich leczenia. Podobnie z resztą robimy, kiedy nasze auto wymaga pomocy mechanika. Szukamy wiec takiego, który profesjonalnie i kompletnie się nim zajmie i w razie potrzeby, doprowadzi go do najlepszego stanu, tak, abyśmy mogli z niego korzystać bezpiecznie i komfortowo.
Oczywiście, w Krakowie co kilka kroków możemy natknąć się na serwisy samochodowe, które mają dobrą reklamę ale świecą pustkami. Jak dobrze przypuszczamy — dzieje się tak dlatego, że w takich miejscach pracują ludzie, którzy nie znają się na swojej pracy. A takim ludziom zdecydowanie nie chcemy powierzyć swojego ukochanego samochodu.
Musimy więc znaleźć miejsce, gdzie pracują wyłącznie doświadczeni mechanicy. I chyba  mamy dobrą wiadomość — nasze poszukiwania dobiegły końca, bo nie ma przecież sensu szukać miejsca lepszego niż doskonałe.
A z pewnością Krakowie nie znajdziemy warsztatu lepszego niż alfaserwis, gdzie wszystko, co najlepsze dla naszego samochodu znajduje się w jednym miejscu. Możemy tam dokonać między innymi kompleksowego przeglądu auta. Jeśli się okaże, że konieczne jest zostawienie samochodu w warsztacie w celu jego naprawy, nic się nie dzieje. Możemy spać spokojnie, ponieważ nasze auto znajduje się w najlepszych rękach.
Z resztą, nawet jeśli samochód zostanie w warsztacie, to raczej nie na długo, ponieważ alfaserwis posiada w swoim wyposażeniu części samochodowe dostępne od ręki. Zatem jeśli zaistnieje konieczność wymiany jakiegoś elementu w konstrukcji pojazdu, nie musimy czekać na sprowadzanie części, ponieważ one znajdują się na miejscu. Do wyboru mamy oczywiście oryginalne elementy lub ich tańsze zamienniki.
Jeśli więc poszukujemy mechanika w Krakowie, to uczciwie informujemy, że alfaserwis jest miejscem godnym polecenia. Tutaj profesjonalizm i doświadczenia łączy się z szybkością i niskimi cenami. A chyba niczego więcej do szczęścia nie potrzebujemy.

Artykuł Profesjonalny serwis samochodowy w Krakowie pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
30
Długoterminowe i krótkoterminowe wypożyczanie samochodów i busów http://elektropojazd.pl/dlugoterminowe-krotkoterminowe-wypozyczanie-samochodow-busow/ Wed, 30 Mar 2016 06:36:23 +0000 http://elektropojazd.pl/?p=28 Porządny samochód jest marzeniem wielu osób, ale niestety jego zakup wiąże się z wielkimi kosztami. I nawet jeśli weźmiemy kredyt lub uzbieramy na tyle dużo pieniędzy, że będzie nas stać...

Artykuł Długoterminowe i krótkoterminowe wypożyczanie samochodów i busów pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
Porządny samochód jest marzeniem wielu osób, ale niestety jego zakup wiąże się z wielkimi kosztami. I nawet jeśli weźmiemy kredyt lub uzbieramy na tyle dużo pieniędzy, że będzie nas stać na wymarzone auto, to po jakimś czasie znowu pomyślimy o jego zmianie. Z resztą, takie zachowanie jest zupełnie normalne, ponieważ człowiek, który ma dużo, pragnie mieć jeszcze więcej, dlatego nie warto ograniczać się wyłącznie do jednego samochodu.
Możemy przecież wynająć auto i korzystać z niego tak długo, jak tylko chcemy. Właściwie aż do momentu, kiedy uznamy, że znowu przyszła pora na zmianę. W wypożyczalniach samochodów wszystko jest możliwe. Możemy oddać jedno auto, a wynająć drugie i z tej opcji korzysta coraz więcej osób. Najczęściej z resztą taki długoterminowy wynajem opłaca się dużo bardziej, a przy tym mamy możliwość ciągłej zmiany, zatem na nudy nie ma szans.
Możemy też wybrać samochód z dowolnej klasy, a co za tym idzie — z różnym wyposażeniem. Właściwie znajdzie się tu coś dla każdego, bez względu na wysokość wypłaty. Możemy zdecydować się na wynajem auta osobowego, dostawczego a nawet busa, zatem idealnie dopasujemy pojazd do swoich potrzeb.
Jest to oferta niezwykle ciekawa również dla tych osób, które odstawiły swój samochód na kilka dni do mechanika, a nie wyobrażają sobie życia bez auta. Decydując się na wypożyczenie pojazdu  na ten czas, z pewnością nie zauważą żadnej różnicy, ponieważ może ono służyć również do codziennego użytku. Klient może nim jechać normalnie do pracy, odwieźć dzieci do szkoły czy przywieźć do domu zakupy. Nie ma tutaj właściwie żadnych ograniczeń, pod warunkiem, że odstawimy samochód w nienaruszonym stanie.
Ci, którzy chcieliby się natomiast wybrać na weekendowy wyjazd ze znajomymi, ale martwią się, że nie wszyscy zmieszczą się do jednego samochodu, mogą z kolei wynająć busa i zorganizować grupowy wyjazd. Koszty z pewnością będą niższe niż dojazd na miejsce wszystkich członków za pomocą własnego transportu.
Wynajem daje nieograniczone możliwości korzystania z samochodów w pełni sprawnych i wygodnych za zaskakująco niską cenę. Zatem, wszyscy, którzy są zainteresowani taką formą współpracy, powinni zapoznać się z zasadami wypożyczalni i wybrać samochód, jakim chcieliby się poruszać w  najbliższym czasie.

Artykuł Długoterminowe i krótkoterminowe wypożyczanie samochodów i busów pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
28
Ekspresowe wypożyczalnie samochodowe http://elektropojazd.pl/ekspresowe-wypozyczalnie-samochodowe/ Wed, 30 Mar 2016 06:34:02 +0000 http://elektropojazd.pl/?p=22 Własny samochód to wygoda, ale również obowiązki. Musimy przecież pamiętać o przeglądach, ubezpieczeniu, do tego dochodzą jeszcze koszty utrzymania i naprawy. Świat byłby dużo piękniejszy, gdybyśmy mogli używać samochodów do...

Artykuł Ekspresowe wypożyczalnie samochodowe pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
Własny samochód to wygoda, ale również obowiązki. Musimy przecież pamiętać o przeglądach, ubezpieczeniu, do tego dochodzą jeszcze koszty utrzymania i naprawy. Świat byłby dużo piękniejszy, gdybyśmy mogli używać samochodów do woli bez konieczności inwestowania w nie. Na szczęście jest pewna alternatywa dla tych, których przerażają samochodowe obowiązki. Otóż, wcale nie musimy posiadać własnego samochodu, bo możemy wypożyczyć dowolne auto w wypożyczalni i cieszyć się nim jak swoim własnym.
Co zyskujemy? Przede wszystkim możemy mieć pewność, że pojazd jest technicznie w pełni sprawny. Nie musimy zatem martwić się, że coś się zepsuje, chociaż to również może się zdarzyć, ale wtedy nie interesują nas żadne koszty, bo jeśli usterka nie jest spowodowana naszą winą to wypożyczalnia podstawi nam samochód zamienny i zajmie się tym zepsutym. Niewątpliwie, to wielka wygoda, ale również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym po prostu nie opłaca się posiadać własnego pojazdu.
Tak jest na przykład w przypadku Polaków pracujących za granicą, którzy tylko na kilka dni lub kilka tygodni przyjeżdżają do kraju i wyłącznie wtedy potrzebują samochodu. Zdecydowanie, takie osoby najczęściej korzystają z krótkoterminowego wynajmu auta, które może być podstawione na lotnisko lub dworzec, tak, aby zaraz po przyjeździe klient mógł jechać w dowolne miejsce.
To oczywiście nie jedyna możliwość, ponieważ wydaje się że wypożyczalnie samochodów przeżywają swoją świetność szczególnie w okresie letnim, kiedy większość z nas wybiera się na wakacje. Oczywiście, jeśli jest to długa podróż, najlepiej jechać wygodnym, nowoczesnym i komfortowym samochodem. Jeśli nie jesteśmy jego szczęśliwymi posiadaczami, jeszcze nic straconego, bo możemy wypożyczyć samochód najwyższej klasy i cieszyć się spokojną i przyjemną podróżą.
Podobnie jest z resztą w przypadku większych rodzin, które na co dzień jakoś sobie radzą, bo mają na przykład dwa samochody. Gorzej sytuacja wygląda podczas wakacji, ponieważ dwa samochody oznaczają co najmniej dwóch kierowców, podwójne opłaty i więcej spalonego paliwa. Dużo łatwiej jest zapakować całą rodzinę do wypożyczonego busa i ruszyć w trasę w komplecie.
Takie rozwiązania są coraz częściej wykorzystywane przez klientów, ponieważ nie wiążą się z wielkimi kosztami, a komfort podróżowania jest zdecydowanie dużo większy. I chociaż większość samochodów dostępnych jest „od ręki”, to musimy pamiętać, że w okresie wakacji wypożyczalnie samochodowe są szczególnie oblegane, dlatego większe samochody trzeba rezerwować po prostu dużo wcześniej.

Artykuł Ekspresowe wypożyczalnie samochodowe pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
22
Felgi samochodowe – stalowe i aluminiowe http://elektropojazd.pl/felgi-samochodowe-stalowe-aluminiowe/ Wed, 30 Mar 2016 06:27:32 +0000 http://elektropojazd.pl/?p=20 Wielu z nas zastanawia się nad tym, jakiego rodzaju felgi powinno dobrać do swojego samochodu. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od wielu kwestii. Oczywiście możemy zdać się na kompetencje...

Artykuł Felgi samochodowe – stalowe i aluminiowe pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
Wielu z nas zastanawia się nad tym, jakiego rodzaju felgi powinno dobrać do swojego samochodu. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od wielu kwestii. Oczywiście możemy zdać się na kompetencje sprzedającego, który prawdopodobnie dobierze odpowiednie do naszych samochodów felgi, ale możemy także spróbować sami tego dokonać. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Felgi charakteryzują się takimi wartościami, jak średnica oraz szerokość. Co ciekawe, do zdecydowanej większości samochodów, możemy dobrać felgi o różnych rozmiarach. Zazwyczaj możemy założyć felgi o większym rozmiarze, niż domyślny, należy jednak zachować w tym umiar, aby nie przesadzić, komfort jazdy jest najważniejszy. Im większa obręcz, tym większa konieczność zastosowania opon o niższym profilu. Musi zostać bowiem zachowana zewnętrzna średnica koła. Im niższa opona, tym gorszy komfort jazdy i tym większe prawdopodobieństwo, że wystąpi usterka spowodowana obciążeniem łożyska lub innego elementu układu jezdnego.
Nie zaleca się eksperymentów związanych osadzaniem felgi, a przynajmniej pozwalają one na mniejsze pole manewru. Zazwyczaj podaje się określony zakres, którego nie należy przekraczać. W innym przypadku samochód zacznie zachowywać się w sposób nieprzewidywalny.
Zupełnie niemożliwe jest natomiast założenie do auta obręczy o innym rozstawie otworów, niż ten przewidziany fabrycznie. Tutaj nawet minimalna zmiana wartości nie przejdzie. Nawet jeśli uda nam się założyć felgi o innym rozstawie, to najpewniej szybko odpadną. Jeśli dokonujemy pomiaru samodzielnie, to miejmy na uwadze dokładność. Jeśli stawiamy na felgi używane, to pamiętajmy o dokładnym oglądaniu obręczy pod względem odkształceń. Krzywa felga to gwarancja nieprzyjemnych wibracji w czasie jazdy oraz utrudnione wyważenie. Niektóre wady dostrzeżemy gołym okiem. Problem może pojawić się także w przypadku felg po renowacji, profesjonalnie wykonane lakierowanie, może sprawić, że wszelkiego rodzaju wady, takie jak pęknięcia, czy spawanie zostaną przykryte. Dlatego, jeśli już zdecydujemy się na zakup felg po renowacji, to róbmy to u pewnego źródła. Pamiętajmy, że fabryczne modele mogą wytrzymać nawet kilkanaście lat, bez usterek i rdzy, a te tańsze mogą nie nadawać się do niczego już po jednym sezonie.
Podczas dokonywania zakupu, powinniśmy pamiętać o rozmiarze felgi, czyli średnicy osadzenia opony oraz jej szerokości, które wyrażone są najczęściej w calach. Średnica obręczy decyduje o tym, jakie mamy opony i odwrotnie. Szerokość obręczy nie decyduje jednak o szerokości opon w sposób ścisły. Jednak szerokość felgi powinna być zgodna z wymaganiami auta, innymi słowy powinna ona swobodnie mieścić się w nadkolu i powinna być wystarczająca do założenia opony o właściwej szerokości.
Zazwyczaj na felgę o danym rozmiarze założyć możemy opony w trzech lub nawet czterech różnych rozmiarach. Znaczenie ma tutaj jednak także profil opony, im jest ona niższa, tym szersza powinna być z zasady obręcz, na którą ją założymy. Każdy przypadek jest jednak indywidualny i w taki sposób należy go rozpatrywać. Jeśli nie jesteśmy pewni, w jaki sposób dopasować felgi do opon, możemy zapytać o to sklepy, zazwyczaj posiadają one tabele, które ułatwią nam znacząco to zadanie.
Rozstawem śrub zwykło się określać średnicę okręgu tworzonego przez otwory śrub. Możemy dokonać samodzielnego pomiaru rozstawu śrub, ale możliwy bywa ona wyłącznie w przypadku parzystej ilości śrub. Przy ich nieparzystym występowaniu kwestia ta może być utrudniona. Często jednak producent podaje ten parametr.
Osadzenie felgi opisywane jest za pomocą symbolu ET oraz wartości podanej w milimetrach, stanowi to odległość płaszczyzny mocowania felgi od osi symetrii. ET ma wartość dodatnią lub ujemną. W przypadku ET dodatniego, płaszczyzna mocowania felgi jest zazwyczaj oddalona od osi symetrii w kierunku na zewnątrz felgi. W ten sposób auto ma mniejszy rozstaw kół. W przypadku ET ujemnego, które często spotykane jest w samochodach stuningowanych, koła wysunięte są na zewnątrz. Czasami mogą nawet wystawać poza obrys błotników, jest to jednak niedopuszczalne. ET jest różne i zazwyczaj podawane przez producenta, zgodnie z tym zachowanie samochodu na zakrętach będzie różne.
Istotną wartość ma także średnica otworu centrującego, otóż ważna jest ona zwłaszcza przy dużej prędkości koła, wtedy nie trzyma się bowiem wyłącznie na śrubach. W przypadku felg do montażu pozafabrycznego spodziewać możemy się dużych otworów, które umożliwiają zastosowanie pierścienia dystansowego i założenie ich na różnego rodzaju samochodów. Jakie jest gniazdo na śrubę? Otóż może mieć ono różne kształty, bywa stożkiem, innym razem fragmentem kuli. Istotne jest, by dobrać śrubę o odpowiednim kształcie. Inaczej śruba się odkręci i może nawet spowodować pęknięcie koła.
W przypadku zmiany obręczy ze stalowych na aluminiowe, konieczna być może wymiana wszystkich śrub. Nie ma nic do rzeczy jednak w tym przypadku sam materiał, a raczej kształt łba oraz jego długość. Śruba felgi wykonanej ze stali jest zazwyczaj krótsza w porównaniu do felgi aluminiowej. W przypadku felg aluminiowych, łeb śruby jest oddalony bardziej od piasty koła. ponieważ materiał z którego wykonana jest alufelga ma większą grubość. Jeśli śruba koła będzie zbyt długa lub zbyt krotka, to możemy zniszczyć alufelgę, a nawet sprawić, że koło odpadnie przy dużej prędkości, na zakręcie. Taka sytuacja może się wydarzyć zwłaszcza, gdy śruby są zbyt krótkie, problemu tego możemy nie zauważyć od razu, a skończyć może się tragicznie, dlatego tak ważne jest by śruba została dobrana w sposób odpowiedni. Jak widać odpowiednie dobranie felg do samochodu nie jest łatwe. Przede wszystkim wymaga jednak pewnego rodzaju wiedzy, jeśli będziemy wiedzieć, jakie parametry posiada nasz samochód, wtedy zdecydowanie łatwiej będzie nam dobrać odpowiednie felgi i unikniemy pomyłki, dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy dowiedzieć sie, jakie parametry felg nas dotyczą. Wtedy dobranie felg będzie łatwiejsze i szybsze.

Artykuł Felgi samochodowe – stalowe i aluminiowe pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
20
Wynajem pojazdu z kierowcą lub bez http://elektropojazd.pl/wynajem-pojazdu-kierowca-lub-bez/ Wed, 30 Mar 2016 06:23:42 +0000 http://elektropojazd.pl/?p=16 Znamy filmy, w których nieprzyzwoicie bogaci bohaterowie mają auto z prywatnym kierowcą, ale takie sytuacje znamy również z życia, bowiem często Pary Młode zamawiają na dzień swojego ślubu samochód z...

Artykuł Wynajem pojazdu z kierowcą lub bez pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
Znamy filmy, w których nieprzyzwoicie bogaci bohaterowie mają auto z prywatnym kierowcą, ale takie sytuacje znamy również z życia, bowiem często Pary Młode zamawiają na dzień swojego ślubu samochód z kierowcą, który zawiezie ich do kościoła a później do lokalu, w jakim ma się odbyć przyjęcie.
Nikt nie powiedział, że z tego typu usług korzystać można tylko od święta. Oczywiście, są również ludzie, którzy na co dzień decydują się na wynajęcie samochodu z kierowcą i nie wyobrażają sobie innej możliwości. Najczęściej są to osoby dobrze zarabiający, którzy cenią sobie komfort i wygodę. Z wynajętym kierowcą nie muszą martwić się o miejsce postojowe, czy o to, że wypili lampkę szampana. Kierowca przyjedzie o określonej porze pod wskazany adres i bezpiecznie zawiezie nas w dowolne miejsce. Niestety taka wygoda sporo kosztuje, ale możemy mieć pewność, że zawsze będziemy na czas, a komfort jeżdżenia najlepszymi i luksusowymi samochodami z pewnością nam się nie znudzi.
Z oferty wynajęcia pojazdu z kierowcą korzystają również osoby, które chcą gdzieś jechać większą grupą. Rodzinne wakacje, szkolna wycieczka, wyjazd ze znajomymi — to tylko niektóre z możliwości. Mamy tutaj dowolne możliwości wyboru, ponieważ dostępne są busy większe i mniejsze od kilkuosobowych, do takich, które pomieszczą właściwie całą klasę. Nie ma zatem problemu, że ktoś się nie zmieści i będzie musiał zostać, bo możemy wybrać pojazd najbardziej nam odpowiadający i dojechać bezpiecznie w każde miejsce.
Wszystkie pojazdy są sprawne i serwisowane, dlatego nie powinniśmy się martwić o swoje bezpieczeństwo. Dobre wyposażenie, czyste wnętrze a do tego doświadczony kierowca, który zna język obcy są gwarancją udanej podróży, nieważne czy jest to jednodniowy wyjazd do sąsiedniego miasta czy dwutygodniowy pobyt za granicą.
Są jednak osoby, które za kierownicą czują się jak ryba w wodzie, ale chwilowo nie mogą korzystać ze swojego samochodu. Nie ma jednak dużego problemu, ponieważ mogą one wynająć dowolne auto czy busa bez kierowcy i cieszyć się nim jak własnym.
Wypożyczalnie samochodowe dają ogromne możliwości wyboru, dlatego mamy szansę zdecydować się na pojazd, który będzie nam najlepiej odpowiadał. Auto osobowe lub większy bus, z kierowcą lub bez, z lepszym lub gorszym wyposażeniem — wynajmujemy dokładnie takie auto jak chcemy.

Artykuł Wynajem pojazdu z kierowcą lub bez pochodzi z serwisu elektropojazd.pl.

]]>
16