Skip to main content

Kierowcy bardzo często chcieliby skorzystać z oferty wypożyczalni, ale obawiają się, że ceny okażą się dla nich zaporowe.
W związku z tym pozbawiają się szansy na skorzystanie z ciekawej oferty, gdyż wcale nie jest tak, że wynajęcie auta musi kosztować dużo. W wielu przypadkach wypożyczalnia aut posiada tańsze modele, a od czasu do czasu organizuje różne promocje, dzięki którym można zaoszczędzić. Wystarczy zatem na bieżąco przeglądać strony internetowe należące do wypożyczalni lub skontaktować się z jej pracownikami, aby można było uzyskać informacje o wszystkich takich obniżkach. Może się też okazać, że nie będzie czasu na poszukiwanie korzystnej oferty i wtedy trzeba będzie wybrać coś z tego, co aktualnie będzie pod ręką. W tym przypadku wynajem aut można jeszcze negocjować cenę, jednak nie zawsze przynosi to rezultaty, dlatego lepiej mieć przygotowany plan awaryjny i porównaj ze sobą oferty kilku różnych wypożyczalni. Na pewno nie warto wynajmować aut pod wpływem impulsu, bo wtedy na pewno pracownik firmy wypożyczającej samochody będzie chciał to wykorzystać i nie będzie chciał obniżyć ceny wynajmu, gdy tylko zobaczy, że kierowcy bardzo zależy na danym modelu. Jeżeli zaś chodzi o możliwość wynajęcia kierowcy, to z reguły nie ma z tym żadnego problemu. Najważniejsze jest tylko, to aby zgłosić to z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby w wypożyczalni dostępny był kierowca posiadający uprawnienia na dany samochód.
Nie każdy bowiem potrafi jeździć dużymi busami oraz samochodami dostawczymi, podobnie jak nie wszyscy kierowcy chcą pracować w charakterze szofera. Jeżeli jednak poświęci się trochę czasu na zapoznanie z ofertami różnych wypożyczalni, to na pewno uda się znaleźć klientowi to, na czym mu najbardziej zależy. Jeżeli zaś z takich usług będzie korzystał częściej, to można uzyskać korzystne zniżki i rabaty, które sprawią, że wynajmowanie auta będzie bardzo niewielkim wydatkiem. Trzeba się tylko do tego rozwiązania przekonać.

Wynajmowanie kierowcy z samochodem
Jeżeli trzeba nagle zawieść towar w dalekie miejsce, a aktualnie nie dysponuje się wolnym kierowcom, zawsze w takiej sytuacji można wybrać wynajem kierowcy z autem.
Takie usługi są coraz tańsze, a jednocześnie pozwalają skupić się na tych rzeczach, które są najważniejsze. Nie warto więc tracić czasu na samodzielne dostarczanie towaru, jeśli usługi doświadczonych kierowców są takie tanie, a przy okazji można korzystać z w pełni sprawnych samochodów, czego z reguły nie można powiedzieć o flocie firmowej. Taki wynajem aut ma również jeszcze jedną zaletę, a mianowicie można negocjować ceny, jeżeli tylko korzysta się z tych usług w miarę regularnie. Dlaczego więc ktoś miałby nie spróbować? Może się również okazać, że wypożyczalnia aut akurat będzie miała promocje na określone usługi i wówczas sprawa będzie jeszcze prostsza. Wtedy też klient musi jedynie zadbać o to, aby określić, jaki samochód jest mu potrzebny, a wszystkimi rzeczami zajmą się pracownicy wypożyczalni. Mogą oni bowiem przygotować dla klienta auto w zależności od jego preferencji, a także wynająć dobrego kierowcę. Jeśli więc ktoś chce zamówić busa do transportu osób, to również nie będzie to stanowiło najmniejszego problemu. W końcu jeśli usługi fachowców są takie tanie, to warto przynajmniej zapoznać się z ofertą. Istnieje duża szansa, że wynajem busa przypadnie do gustu klientom, a wtedy zostaną oni stałymi klientami wypożyczalni. To natomiast pozwoli im otrzymać specjalną ofertę cenową.
Usługi wypożyczalni mogą być również rozwiązaniem dla tych klientów, którym potrzebne jest auto zastępcze, a wiadomo, że takich sytuacji czasami nie da się przewidzieć. Z tego też powodu jeśli tylko podpisuje się umowę z wypożyczalnią na samochody służbowe, to warto od razu zapytać o taką opcję. Pozwoli to w razie potrzeby tanio otrzymać auto zastępcze i załatwić wszystkie formalności.

Pożyczanie auta na kilka dni
Dłuższa podróż może wymagać posiadania lepszego auta i w takim przypadku może pojawić się problem, jeżeli kierowca nie dysponuje sprawnym pojazdem.
Najlepiej więc zastanowić się wtedy nad coraz popularniejszym rozwiązaniem, czyli wypożyczeniem auta z firmy, która takie rzeczy wynajmuje na co dzień. Dzięki temu można obniżyć koszty posiadania samochodu, a dodatkowo nie trzeba się martwić żadnymi dodatkowymi sprawami, jak chociażby ubezpieczenie czy inne tego typu rzeczy. Na pierwszy rzut oka ta oferta może się wydawać niezbyt atrakcyjna, jednak jeśli uwzględni się wspomniany brak dodatkowych opłat oraz duży komfort, sytuacja zaczyna wyglądać inaczej. W końcu nie od dzisiaj wynajem aut osobowych wybierany jest każdego dnia przez wielu kierowców. W Polsce wypożyczalnie zyskują na popularności dopiero od kilku lat, ale w innych krajach korzysta się z tego już od dłuższego czasu. Opinie zadowolonych kierowców mówią zatem same za siebie i zamiast zastanawiać się nad tym czy warto zamówić auto z wypożyczalni, najlepiej jest udać się tam osobiście i samemu obejrzeć dostępne pojazdy.
Najczęściej w takich przypadkach klienci mogą znaleźć w jednym miejscu wszystkie rodzaje samochodów, jakie tylko mogłyby im się okazać potrzebne, jednak czasami jest tak, że w danym momencie któreś z aut zostało wypożyczone i wtedy albo trzeba poczekać, albo też można udać się do konkurencji. Wiele wypożyczalni udostępnia wszystkie tego typu informacje przez internet, co znacznie ułatwia sprawę i pozwala wszystko załatwić drogą elektroniczną. W razie ewentualnych problemów z wynajęciem busa z kierowcą można też wybrać kontakt telefoniczny, a wtedy wszystko ustali się z pracownikiem wypożyczalni. Firmy, które regularnie zlecają taki wynajem aut mogą uzyskać jeszcze atrakcyjniejsze ceny niż osoby prywatne, które z auta korzystają tylko raz na jakiś czas.