Skip to main content

Należy zdawać sobie sprawę, że układy hydrauliczne, które są obecnie produkowane dla maszyn budowlanych charakteryzują się coraz mniejszą awaryjnością i lepszą trwałością. Doskonałym przykładem mogą być pompy Denison.

Warto jednak wiedzieć, że bez względu na jakość danego urządzenia, zarówno intensywna, jak i trwała eksploatacja przyczynia się do stopniowego zużywania się poszczególnych elementów. Oczywiście pompy tłokowe bez żadnego problemu można nie tylko wymienić na nowe, ale również poddać regeneracji czy naprawie.

Regeneracja i wymiana pompy hydraulicznej
Warto zdawać sobie sprawę, że awarie pomp tłokowych należą do zdecydowanie najczęściej występujących problemów, jeżeli chodzi o maszyny budowlane. Do przyczyn należy zaliczyć uszkodzenia mechaniczne albo naturalne zużywanie się poszczególnych części. Koniecznie należy zaznaczyć, że bez względu na powód niesprawności, rekomendowane jest jak najszybsza wymiana pompy.

Oczywiście w przypadku pompy Denison nie trzeba od razu decydować się na kupno nowego produktu. Na rynku funkcjonują bowiem profesjonalne warsztaty specjalizujące się w regeneracji pomp tłokowych. Rekomendowane jest, by wymianie pomp towarzyszył szczegółowy przegląd całego układu hydraulicznego.

Nie można również zapomnieć o fakcie, że naprawa lub regeneracja pompy poprzedzana jest przez szczegółową diagnostykę. Urządzenie musi być zatem nie tylko i wyłącznie czyszczone i rozbierane, ale również wnikliwie sprawdzane. Dopiero później fachowiec może podjąć decyzję o złożeniu pompy. Na zakończenie układ musi być właściwie odpowietrzony i wypełniony świeżym olejem hydraulicznym.

Odpowiednio zregenerowana pompa tłokowa po ponownym zamontowaniu w danej maszynie powinna już działać bez żadnych zarzutów. Oczywiście rekomendowane jest regularne serwisowanie, dzięki czemu urządzenie będzie bezawaryjnie służyło przez kolejne lata.